Expresní doručení zásilek po Praze za jednotnou cenu

figures

 
 

Časté otázky


Jaké je číslo SMS brány ZDO.cz?


Pro odesílání SMS zpráv s informacemi o stavu Zásilek používáme telefonní číslo +420 608 208 908.

DŮLEŽITÉ:

Toto mobilní telefonní číslo slouží pouze pro SMS komunikaci týkající se doručování Zásilek. Není možné ho použít pro telefonní hovory ani jinou SMS komunikaci. Pro tyto případy slouží údaje uvedené v kontaktech.


Jak vypadá SMS zpráva?


SMS zpráv je několik typů a obsahují informace vztahující se k dané události. Za nejdůležitější stavy lze považovat potvrzení nebo odmítnutí Vašeho požadavku na doručení Zásilky.


Vzor zprávy, pokud je nalezen vhodný Doručovatel


ab12;POTVRZENO KURYREM xyz6;Nase firma, s. r. o.,Jméno,Příjmení,Ulice 1/1a,Praha 1>Druhá firma, a. s.,,,Jiná ulice 125/13b,Praha 6;V této zprávě jsou vedené informace pro určení místa vyzvednutí a místa doručení Zásilky. Kód ab12 označuje identifikaci Zásilky a kód xyz6 identifikaci Doručovatele. Tyto dva údaje jsou důležité, neboť díky nim si ověříte, že Zásilku předáváte našemu Doručovateli. Oba údaje se musí shodovat tzn. Doručovatel Vám musí sdělit kód Zásilky pro kterou přišel a také svou identifikaci.


Vzor zprávy, pokud není nalezen vhodný Doručovatel


JE NAM LITO, V TUTO CHVILI PRO VASI ZASILKU ab12 NENI DOSTUPNY VHODNY KURYR. MOZNE PRICINY LZE NALEZT NA NASEM WEBU zdo.cz/napovedaKód ab12 opět identifikuje Zásilku. Diakritika je v tomto případě odstraněna, aby u některých mobilních telefonů došlo ke správnému zobrazení textu. Stejné texty obdržíte i na zadanou emailovou adresu.


Poznámka:
Doručovatel je v SMS zprávách i v emailových zprávách označen jako „Kurýr“ z důvodu omezeného počtu znaků v SMS zprávách.


Lze odesílat Zásilky na dobírku?


Dnes ještě bohužel takovou Zásilku není možné poslat. Dobrá zpráva však je, že systém umožňující odesílat i takové Zásilky již připravujeme.


Proč se v textech objevují slova s velkým počátečním písmenem jinde než na začátku věty?


Slova s velkým počátečním písmenem jsou definována ve Všeobecných podmínkách, proto dodržujeme jejich používání tak, aby v případě potřeby Uživatel mohl význam slova snadno nalézt.


Co se stane, když zaplatím doručení Zásilky kartou, ale není nalezen vhodný Doručovatel?


Nastane-li takový případ, banka Vám vrátí zaplacenou částku ve stejné výši, v jaké byla uhrazena. Vrácené peníze jsou připsány zpět na Váš účet obvykle nejpozději do 7 dní od provedené platby.


Přišla mi SMS zpráva, kde je napsáno ZASILKA NEDORUCENA, co se bude dít?


Jestliže náš systém odeslal tuto informaci na Vaše mobilní telefonní číslo, došlo k tomu z toho důvodu, že Adresát nebyl přítomen a Zásilku nebylo možné předat. Pokud taková SMS zpráva přišla s uvedeným kódem Zásilky poprvé, ještě se nic zvláštního neděje. Nejpozději do 60 minut se pokusíme Zásilku doručit podruhé. Pokud přijde taková SMS zpráva i podruhé, budete kontaktováni naším operátorem, který s Vámi dohodne postup co s touto Zásilkou udělat. Můžeme Vám ji vrátit zpět nebo uložit u nás.

Jak zvolit čas?


Naše doporučení zní:


„Pokud je to možné, volte vždy jen jeden čas, tj. čas vyzvednutí nebo doručení Zásilky.“


Zvolíte-li oba časy, velmi tím omezíte možnost nalézt vhodného Doručovatele. Pokud systém nenalezne žádného Doručovatele, nebude pochopitelně možné Zásilku doručit. Doručovatel Zásilku nese vždy přímo k Adresátovi, bez zbytečného převážení. Proto i Doručovatel má osobní zájem na tom, Zásilku co nejrychleji předat a to je přesně to, co požadujete Vy.


Které číslo je popisné a které orientační? Jaký je v nich rozdíl?


Číslo popisné je jedinečné v rámci obce resp. části obce. V Praze je takové číslo napsané obvykle na ceduli modré barvy.

Číslo orientační je jedinečné v rámci ulice a součástí čísla může být i písmeno. V Praze je takové číslo napsané obvykle na ceduli červené barvy.

Informace o označování staveb je možné nalézt na stránkách Českého statistického úřadu.


Proč mi přišla SMS zpráva za 12 minut nikoliv za 10 minut?

 

Náš systém skutečně nejpozději do 10 minut reaguje a odesílá SMS zprávy. Bohužel není v našich silách tento čas garantovat. Časová prodleva vzniká zejména mezi přenosem z našeho telefonního čísla do systému mobilního operátora a následně na Vámi uvedené mobilní telefonní číslo.