Expresní doručení zásilek po Praze za jednotnou cenu

figures

 
 

 

Typy platebních možností


Způsobů, jak uhradit zpoplatnění služby, nabízíme několik. Podle Vašich požadavků si jistě zvolíte způsob, který nejlépe vyhovuje Vašim možnostem.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI DOSTUPNÉ VŠEM UŽIVATELŮM

1) Platba v hotovosti
Nesčetněkrát prověřené a fungující „z ruky do ruky“. Hotovost za zpoplatněné služby uhradíte našemu kurýrovi současně s předáním zásilky k přepravě. Po uhrazení Vám pochopitelně vystavíme daňový doklad. Ten bude mít elektronickou podobu a bude odeslán na emailovou adresu zvolenou při vyplňování objednávkového formuláře.

Důležité je, abyste si před vydáním hotovosti i zásilky ověřili, že daná osoba je oprávněna k převzetí hotovosti. Požadujte, aby se kurýr prokázal svým osobním kódem (4 znaky) a kódem zásilky (6 znaků). Oba údaje se musí shodovat. Tyto dva údaje Vám sdělíme okamžitě po dokončení objednávky pro nákup kreditu a budete je moci porovnat s údaji od kurýra.

2) Platba online platební kartou
2.1   Výhody platební karty při úhradě našich služeb

 • platba kartou bez poplatku,
 • bezpečný a pohodlný způsob úhrady služeb,
 • v okamžiku předávání zásilky u sebe nemusíte mít hotovost.

2.2   Platba kartou je bezpečná

 • při akceptaci platebních karet využíváme 3D-Secure řešení – nejmodernější aplikace kartových asociací MasterCard a Visa umožňující bezpečné platby kartou na internetu,
 • údaje ze své platební karty zadáváte přímo bance,
 • nikdo z našich zaměstnanců nemá přístup k údajům o Vaší platební kartě,
 • přenos dat se uskutečňuje prostřednictvím zabezpečeného protokolu HTTPS, který tyto informace šifruje.

2.3   Jaké karty přijímáme?

 • VISA
 • VISA Electron
 • MasterCard
 • Maestro (v případě, že Vaše vydavatelská banka jej zařadila do systému 3D-Secure)

z-do.cz | přijímané platební karty

Vydavatelské banky umožňují používání embosovaných (reliéfních) karet. Použití elektronických karet VISA Electron a Maestro je možné pouze v případě, že to umožňuje Vaše vydavatelská banka.
Dále některé banky vydávají tzv. virtuální karty, které jsou určeny výhradně k nákupu na internetu .

Doporučení: nejste-li si jisti, zda je možné Vaši kartu použít pro online platební operace, informujte se u své banky o možnostech používání Vaší karty k placení na internetu.

2.4   Jak u nás zaplatíte?
Pokud se rozhodnete za vybrané služby využít k platbě Vaši platební kartu, postup platby je následující:

 • vyberete druh Vaší platební karty,
 • poté budete přesměrováni do naší zpracovatelské banky (Česká spořitelna), která Vás vyzve k zadání údajů o kartě:
  • číslo platební karty,
  • datum ukončení platnosti karty,
  • CVV2/CVC2 – poslední trojčíslí předtištěné na podpisovém proužku Vaší karty

Tyto informace zadáváte přímo do platební stránky zpracovatelské banky (Česká spořitelna), která zajistí nerozluštitelný zakódovaný přenos dat. Ta nám pouze sdělí výsledek autorizace a dává tím pokyn k vyřízení objednávky. Tímto je odstraněna             možnost zneužití Vaší platební karty subjektem, od kterého si zboží kupujete a volného přenosu nechráněných dat na veřejné počítačové síti.

 • o výsledku transakce jste informováni emailem.

z-do.cz | Verified by VISA, MasterCard SecurCode

Přítomnost log Verified by Visa kartové asociace Visa a MasterCard SecureCode kartové asociace MasterCard zaručuje bezpečnou platbu za služby poskytované naší společností.
 
2.5   Banka nepotvrdila úspěšně provedenou platbu?
Důvody mohou být následující:

 • údaje o platební kartě nebyly vyplněny správně,
 • na Vašem účtu nemáte dostatek finančních prostředků nebo jste již vyčerpali limit pro internetové transakce,
 • Vaše karta nemá povolené použití pro transakce na internetu. V tomto případě je nutné se obrátit na Vaši banku.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI DOSTUPNÉ REGISTROVANÝM UŽIVATELŮM

3) Platba kreditem
Platba kreditem je pohodlná, snadná a plně pod Vaší kontrolou. Stejně jako ostatní platební možnosti, má svá pravidla. Především je kredit možné dobít na konkrétní účet. Proto je tato možnost dostupná registrovaným uživatelům.

3.1   Dobití kreditu hotovostí
I přestože se jedná o kredit zaplacený hotovostí, nemusíte vůbec opustit Vaší kancelář či byt. Pro hotovost za nákup kreditu přijde náš kurýr na místo a v čas, který si zvolíte.

Důležité je, abyste si před vydáním hotovosti ověřili, že daná osoba je oprávněna k převzetí hotovosti. Požadujte, aby se kurýr prokázal svým osobním kódem (4 znaky) a kódem objednávky pro nákup kreditu (6 znaků). Oba údaje se musí shodovat. Tyto dva údaje Vám sdělíme okamžitě po dokončení objednávky pro nákup kreditu a budete je moci porovnat s údaji od kurýra.

3.2   Dobití kreditu online platební kartou
Dobít kredit touto možností se jednoduché, bezpečné a rychlé. K provedení platby je pouze zapotřebí mít k dispozici platební kartu, kterou lze provádět platby po internetu.  Postup a princip je naprosto stejný jako v případě platby online platební kartou, pouze místo uhrazení zpoplatněných služeb provedete nákup kreditu. Výhodou je, že máte po úspěšně provedené platbě okamžitě kredit k dispozici.

3.3   Dobití kreditu převodem na účet
Pokud jste zvyklí používat například internetové bankovnictví, je rovněž možné nákup kreditu provést tímto způsobem. Kredit bude na Váš registrovaný účet připsán ihned, jakmile obdržíme platbu v plné výši na náš účet. Doporučujeme Vám věnovat pozornost variabilnímu symbolu. Usnadníte a zejména urychlíte dobití kreditu na Váš účet.

4) Platba "na fakturu"
Využíváte naše služby pravidelně anebo ve větším objemu? Můžeme Vám nabídnout hrazení poskytnutých služeb zpětně. Rádi Vám tuto možnost poskytneme individuálně. Než se rozhodnete, že je tento způsob platby to pravé, vezměte prosím na vědomí následující informace:

 • a) maximální doba splatnosti je 14 dní od vystavení elektronického dokladu,
 • b) doklad Vám vystavíme buď, neprodleně po dosažení částky stanovená částky (obvykle 5.000 Kč bez DPH), anebo
 • c) je-li částka k fakturaci nižší, doklad Vám vystavíme na konci každého kalendářního měsíce,
 • d) doba pro využívání této platební možnosti je individuální, avšak za předpokladu dodržování dat  splatností.

Pro další dotazy, informace nebo pro žádost zprovoznění této služby nás neváhejte kontaktovat. Rádi se Vám budeme věnovat.

Dokument ke stažení

Chcete-li si inforamce o platebních možnostech vytisknout nebo uložit, jsou Vám pochopitelně k dispozici a to ve formátu .pdf [velikost: 92,0 kB].

Tip: Nemáte-li k dispozici vhodný program pro otvírání souborů .pdf (např. Adobe Reader), můžete zkusit třeba některý z programů uvedených zde. V každém případě, záleží jen na Vás.