Expresní doručení zásilek po Praze za jednotnou cenu

figures

 
 

 

Jaké je číslo SMS brány společnosti z-do.cz?

Pro odesílání SMS zpráv s informacemi o stavu zásilek používáme telefonní číslo +420 608 208 908.

DŮLEŽITÉ:

Toto mobilní telefonní číslo slouží pouze pro SMS komunikaci týkající se doručování zásilek. Není možné ho použít pro telefonní hovory ani jinou SMS komunikaci. Pro tyto případy slouží údaje uvedené v kontaktech.

Jak zvolit čas?

Naše doporučení zní:

„Pokud je to možné, volte vždy jen jeden čas, tj. čas vyzvednutí nebo doručení Zásilky.“

Zvolíte-li oba časy, velmi tím omezíte možnost nalézt vhodného kurýr. Pokud systém nenalezne žádného kurýra, nebude pochopitelně možné zásilku doručit. Kurýr zásilku nese vždy přímo k adresátovi, bez zbytečného převážení. Proto i kurýr má osobní zájem na tom, zásilku co nejrychleji předat a to je přesně to, co požadujete Vy.


Které číslo je popisné a které orientační? Jaký je v nich rozdíl?

Číslo popisné je jedinečné v rámci obce resp. části obce. V Praze je takové číslo napsané obvykle na ceduli modré barvy.

Číslo orientační je jedinečné v rámci ulice a součástí čísla může být i písmeno. V Praze je takové číslo napsané obvykle na ceduli červené barvy.

Informace o označování staveb je možné nalézt na stránkách Českého statistického úřadu.


Proč mi přišla SMS zpráva za 12 minut nikoliv za 10 minut?

Náš systém skutečně nejpozději do 10 minut reaguje a odesílá SMS zprávy. Bohužel není v našich silách tento čas garantovat. Časová prodleva vzniká zejména mezi přenosem z našeho telefonního čísla do systému mobilního operátora a následně na Vámi uvedené mobilní telefonní číslo.